Szervezetek fejlesztése


Management audit

A menedzsment audit során, az átfogó vizsgálat után fejlesztési portfoliót állítunk össze a szervezetnek a vezetői kompetenciák fejlesztéséhez és teljessé tételéhez. Ennek keretében először a szervezeti célokból levezetve a felsővezetéssel közösen meghatározzuk azt, hogy milyen kompetenciákkal kell rendelkeznie a különböző szintű vezetőknek. Ezt követően felmérjük a vezetők jelenleg működtetett kompetenciáit, azok színvonalát (gyakoriság, hatásosság, …) a vezetők önértékelését, és a munkatársi visszajelzéseket integrálva. Végül testre szabott fejlesztési módokat javaslunk, amelyek módszertanilag a tudásátadástól és készségfejlesztéstől (tréningek) a közös fejlesztéseken át (workshopok, csoportos coachingok) a személyes magatartásminták kiteljesítéséig (személyes coaching) húzódnak. Ezt követően a felsővezetéssel folytatott egyeztetés után megvalósítjuk a fejlesztési folyamatot.

Folyamatfejlesztés

A folyamatfejlesztés során a szervezeti célok megvalósítását biztosító és az azokat támogató folyamatok rendszerének fejlesztését, hatékonyabbá, átláthatóbbá tételét támogatjuk szervezeti szinten. Először a folyamatstruktúrát alakítjuk ki (a főfolyamatok és támogató folyamatok meghatározása, kapcsolódások, input-output igények feltárása). Ezt követi a folyamatok lebontása a célok eléréséhez szükséges tevékenységekre, az egymáshoz kapcsolódó feladatok sorozatának letisztázása, az egyértelmű folyamatfelelősségek azonosítása, mérőszámok meghatározása, és dokumentálása. Szervezeti átalakulások, összeolvadások esetében megvizsgáljuk az eredeti, azonos célú, tartalmú folyamatokat, értékeljük őket a szervezeti stratégia szempontjából, és kialakítjuk az új, a legjobb gyakorlatot figyelembe vevő harmonizált folyamatstruktúrát. A folyamatok átalakítását a folyamat egészének célja mentén optimalizálva (redundanciák kiküszöbölése, önmagáért való feladatok kiszűrése), a folyamatok vevői igényeinek megfelelően végezzük.

Szervezet- és működésfejlesztés

A szervezet- és működésfejlesztés során a szervezetet organikus egészként kezeljük, így keressük az ügyfél által azonosított tünetek alapján azokat a működési nehézségeket, amelyek a tüneteket okozzák. Ehhez – az ügyfél által előzetesen adott diagnózis alapján fókuszáltan – felmérjük a szervezetben működtetett fő rendszereket (folyamatok, bérezés, hatáskörök, felelősségi körök, mutatószámok,...), a munkatársak működését (együttműködés, kultúra, kapcsolódását a feladatokhoz), valamint a vezetői feladatok ellátását (vezetői technikák használata, vezetői együttműködés, vezetői működésmód). Ezek alapján adunk egy olyan átfogó diagnózist, amely a meghatározott tüneteket okozza, valamint differenciált fejlesztési portfoliót javaslunk, amelyben a konkrét tünetek kezelése mellett fókuszban van a szervezet önfejlesztő képességének javítása is. A fejlesztési portfolió általában kiterjed a céloknak megfelelő működést és együttműködéseket támogató struktúrák kialakítására (pl.: hatás-és felelősségi körök, meetingek, munkavégzés rendje), az egyes szervezeti egységek működésének harmonizálására, összehangolására.

Vállalati kultúrafejlesztés

A vállalati kultúrafejlesztés folyamata több fázisból áll. A diagnózis fázisban feltárjuk a szervezeti kultúra azon jellemzőit, amit a vállalat munkatársai működtetnek. Ezen belül vizsgáljuk a különbségeket az egyes alcsoportok (szervezeti egységek) között. A vizsgálati eredményről visszajelzés, elemzés készül. A következő fázis az eredmények értelmezése, illetve a szervezet vezetésével közösen meghatározzuk a fejlesztési irányokat. A kívánatos szervezeti kultúra jellemzőiről véleményt tudnak formálni a szervezeti tagok is. Ezt követően differenciált fejlesztési akciókat dolgozunk ki, amelyekkel egymásra épülő fejlesztési folyamat során tréningek, workshopok és coachingok módszertanát alkalmazva jut el a szervezet a kívánt állapotba.

Változásmenedzsment

A stratégiafejlesztés során a szervezet vezetése a szervezeti értékekből kiindulva meghatározza a szervezeti jövőképet és küldetést. Ennek bázisán alkotja meg a vezetés a jövőbeli stratégiát, melynek segítségével a vezetés világos, egységes és elfogadott célok megvalósításáért köteleződik el. Az előző folyamat szakértői támogatása után a stratégia megvalósulásának mérhető kontrolljaként specifikus mutatószámokat határozunk meg (BSC, KPI), mely állandó visszajelző eszköz a vezetés számára. A hosszútávon fenntartható stratégia kialakítása érdekében a továbbiakban támogatjuk a szervezetet a stratégia egyes szervezeti egységekre szabott lebontásában workshopok keretében.

Projektmenedzsment

A szervezet változási folyamatainak előkészítéséhez, a változások tudatos irányításához, befolyásolásához nyújtunk szakszerű segítséget. A megváltozott szervezeti struktúrák új, a korábbiaktól eltérő magatartásformákat is igényelnek. A változások rendszerszintű kezelése mellett ezért hangsúlyt helyezünk a változások készségszintű beágyazására. A változtatás hosszútávú eredményességének megteremtése érdekében fontosnak tartjuk a változások emocionális, szociális szintjének hozzáértő és felelős kezelését, a változással szembeni ellenállás tudatos kezelését. Változásmenedzselési szemléletet, technikát, módszertant, a vezetői szerep-, és felelősségvállalást tréningek keretében oktatjuk, fejlesztjük.

Menedzsment PSzínház

A Csanádi Csoport és a Pszínház közös munkái alapján jött létre a Menedzsment PSzínház.  Számos olyan szervezeti, vezetői helyzettel találkoztunk a fejlesztéseink során, ahol az adott helyzet megoldását, megértését segítette a dramatikus feldolgozás, a felpezsdítő nevetés vagy éppen a támogatott "mélyebb, több szempontú értelmezés". A Pszínházban használt playback módszer ehhez kézenfekvőnek bizonyult és már több alkalommal találkoztunk ezen megoldási mód előnyeivel. A playback egy improvizatív műfaj, ahol a közönség személyes hangulatait, történeteit adjuk vissza különböző improvizációs technikákkal.  

  A Pszínház tagjaiként mindannyian pszichodramatisták vagyunk, van köztünk házi orvos, szociális munkás, fejlesztő, pszichológus és tanácsadó is. Az elmúlt 10 évben játszottunk a rendszeres fellépéseiken túl, konferencián, születésnapon, könyvbemutatón, szervezetfejlesztési munkákban. Tagjaink aktív résztvevői és alkotói a hazai és a nemzetközi playback-életnek. 

Innovációmenedzsment

Peter Druckerrel együtt hisszük, hogy a hosszú távú sikeresség egyik útja az innovációé. És azt is gondoljuk, hogy az innováció kiváló példája annak, hogy a vezetés egyszerre tudomány és művészet.

Tapasztalataink alapján képesek vagyunk segíteni, hogy egy szervezet sikeresen illessze stratégiájába az innovációt, majd ezt a döntést érvényesítse szervezeti felépítésében, folyamataiban és a kultúra átalakításában. Tudunk segíteni abban, hogy – a vezetőkkel közösen – meghonosodjon az innovatív szervezet kultúrája, amelyben felszabadul, és értékteremtő módon működik az egyének kreativitása.  

PILLANGÓK AJÁNLATA
Back to page top